OSTEO VIT
vitamini za podršku koštanom sistemu i imunitetu
Osteo-Vit je izvor vitamina D3, ili kalciferola, čija je uloga u ljudskom telu
globalna. Poznat je kao verni pratilac kalcijuma, obezbeđujući njegovu dobru
apsorpciju. Zbog toga se vitamin D tradicionalno preporučuje za jačanje kostiju.
Međutim, nedavna istraživanja značajno su proširila spektar indikacija za uzimanje ovog vitamina. Neophodan je za pravilan rad praktično svih sistema i organa. I što je najvažnije, kalciferol poboljšava funkcije imunog sistema, što znači da nas čini manje podložnim infekcijama, prehladama i drugim faktorima koji uzrokuju bolesti.
1. Zašto će Osteo-Vit biti koristan velikoj većini Rusa?
Osteo-Vit kao izvor vitamina D može se preporučiti većini Rusa. Zaista, prema rezultatima dvogodišnjeg (2015–2017) istraživanja Saveznog istraživačkog centra za ishranu i biotehnologiju, otkriven je njegov nedostatak kod 22–97% stanovnika zemlje, u zavisnosti od regiona i opšteg zdravstvenog stanja [1 ] . Ista studija ukazuje na značajan nedostatak vitamina B i karotenoida (provitamini A). Osteo-Vit će takođe pomoći da se popuni njihov deficit, koji takođe sadrži vitamin B 6 i adsorbovani trutovski homogenat bogat vitaminima A, B 2 , B 3 , B 4 i beta-karotenom.
„Čini se da je situacija sa vitaminom D vrlo loša: deficit je gotovo univerzalan i vrlo izražen“, kaže profesor V.M. Kodencova, šef Laboratorije za vitamine i mineralne supstance Saveznog istraživačkog centra za ishranu i biotehnologiju [2] . Nizak nivo vitamina D među Rusima i potreba za njegovim povećanjem svedoče mnoge studije [3–6] . Postoje i uverljiva istraživanja o pandemiji hipovitaminoze D na globalnom nivou [15] .
Glavni razlog nedostatka vitamina D je nizak nivo osunčanosti u ruskim regionima. Na kraju krajeva, ovaj vitamin, nadimak solarni, sintetiše se u koži isključivo pod uticajem direktnih ultraljubičastih zraka spektra B. Primamo ih uglavnom u vedre letnje dane od 11 do 14 sati. A od novembra do marta, ovaj izvor kalciferola je zatvoren za sve koji žive severno od 35. paralele. Sa hranom Rusi takođe ne dobijaju dovoljno solarnog vitamina, jer je njegov glavni izvor – masna riba – jedva na meniju većine naših sugrađana.
Ukupni nedostatak vitamina D pravi je jaz u modernoj zdravstvenoj zaštiti. Naučnici danas povezuju širok spektar zdravstvenih problema sa niskim nivoom kalciferola. To su rahitis, osteoporoza, alergije, dijabetes, gojaznost, onkologija, nefropatija, hipertenzija, ateroskleroza, moždani udar, reumatoidni artritis, multipla skleroza, demencija itd. [4, str. 19-24] .
U pozadini nedavnih studija koje su otkrile ulogu kalciferola u ljudskom telu i istovremeno njegov masovni nedostatak, čini se da je uzimanje dodataka vitamina D najvažnija mera za sprečavanje širokog spektra bolesti. Zbog toga je važno da se izabere najefikasniji i najsigurniji preparat vitamina D. Upravo takav preparat je Osteo-Vit.
2. Da li mi treba dodatni kalcijum za jačanje kostiju?
Kombinacija vitamina D sa kalcijumom klasika je svetske farmakologije. Međutim, ovaj dvojac za jačanje kostiju dobija sve više kritika. Velike studije ukazuju na njegovu neefikasnost i nesigurnost. Velike doze kalcijuma, koje je telo zahvaljujući kalciferolu dužno da asimilira, umesto mineralizacije koštanog tkiva, talože se u krvnim sudovima i mekim tkivima poput tempirane bombe sa usporenim dejstom.. Kalcifikacije (naslage kalcijuma) uzrokuju srčani udar, moždani udar i poremećaj rada bubrega i drugih organa.
Dakle, 2011. godine, British Medical Journal objavio je rezultate metaanalize
11 ozbiljnih studija o posledicama uzimanja suplemenata kalcijuma. Ukupan
broj učesnika u svim studijama bio je 12 000. Ispostavilo se da dnevni unos
najmanje 500 g dodatnog kalcijuma tokom 5 godina povećava rizik od srčanog
udara za 31% i, u manjoj meri, rizik od moždanog udara [8 ] .
Još ambiciozniju analizu uticaja dodataka kalcijuma u velikim dozama na kardiovaskularni sistem izneli su nemački naučnici u časopisu Heart. Njihovo posmatranje 24 hiljade ljudi tokom 11 godina dovelo je do zaključka da se verovatnoća kardiovaskularnih nezgoda povećala za 86% pri uzimanju od 1100 mg kalcijuma dnevno [9] . U isto vreme, suplementi kalcijuma se ne nose sa problemom gubitka kostiju kod starijih osoba. Profilaktički unos kalcijuma povećava mineralnu gustinu kostiju za samo 1-2%, što ne dovodi do klinički značajnog smanjenja rizika od preloma [10] .
3. Osteo-Vit: Jačanje kostiju bez viška kalcijuma
Razlog nedostatka kalcijuma u kostima ne leži u retkosti ovog makronutrijenta u ishrani. Obilna je i u hrani (ako je ishrana uravnotežena) i u vodi. Problem je u tome što se nakon 40-50 godina, usled pada nivoa polnih hormona u telu, osteogeneza – formiranje kostiju – pogoršava. Rađanje mladih osteoblastnih ćelija, koje privlače kalcijum u kost i pomažu joj da se slegne duž kolagenskih vlakana, organske osnove koštane matrice, brzo se smanjuje.
Naročito zbog naglog smanjenja proizvodnje polnih hormona, žene u menopauzi pate. Tri puta je veća verovatnoća da će se suočiti sa osteoporozom od jačeg pola.
Ispostavlja se da je za aktiviranje formiranja kostiju potrebno povećati nivo polnih hormona. Osteo-Vit vam omogućava da to uradite bez opasnih neželjenih efekata koji su svojstveni terapiji zamene hormona .
Sve njegove komponente doprinose poboljšanju hormonalnog nivoa i metabolizma minerala i obnavljanju koštanog tkiva . Zbog toga se u obnavljajućim koštanim strukturama javlja stvarna potreba za makronutrijentom u kosti. Pa, vitamin D u umerenoj dozi pomaže da se asimilira direktno iz hrane i pića, bez dodataka kalcijuma, što znači, bez naglih skokova kalcijuma u krvi, bez rizika od hiperkalcemije i stvaranja kalcifikacija.
Visoka efikasnost i sigurnost Osteo-Vita-a kao osteoprotektora dokazana je u studiji koju je vodio prof. V.I.Strukov. U periodu 2007–2013. Ispitano je 37 dece sa niskom mineralnom gustinom kostiju (BMD) i prelomima. Primili su Osteo-Vit godinu dana. Rezultati terapije Osteo-Vit-om u pogledu stepena zatvaranja šupljina u kostima i porasta BMD pokazali su se boljim od onih koji su lečeni kalcijumom D 3 Nicomed [26] .
U otvorenoj, prospektivnoj, randomiziranoj studiji koja je obuhvatila 47 dece sa ponovljenim prelomima, jednogodišnja (3-mesečna kursa sa jednomesečnim pauzama) terapija Osteo-Vit-om doprinela je značajnom povećanju mineralne gustine kostiju. Prema konačnim podacima denzitometrijskog pregleda, naš osteoprotektor nije inferioran u odnosu na inostrani kalcemin i čak ga premašuje za oko 1,5 puta [7] .
4. Sastav vitaminskog kompleksa Osteo-Vit
Razmotrimo detaljnije kako funkcioniše svaka od komponenti jedinstvenog
osteoprotektora Osteo-Vit bez kalcijuma.
1. Vitamin D 3 (holekalciferol) – najbolji oblik vitamina D.
Biološki efekti vitamina D 3 su opsežni. On obezbeđuje dobru apsorpciju kalcijuma u crevima i održava nivoe krvi kalcijuma i fosfornih jedinjenja koja su optimalna za koštane mineralizacije u krvi. Solarni vitamin je potreban za normalno funkcionisanje novih (osteoblasta) i starih (osteoklasti) koštanih ćelija, učestvuje u rastu skeleta i preuređivanju koštanog tkiva. Prevencija i terapija rahitisa, osteomalacije, osteopenije i osteoporoze su nezamislivi bez dovođenja nivoa vitamina D u normalu.
Postoje istraživački dokazi da kalciferol povećava nivo testosterona [4, str. 23] [16; 17] . Testosteron je glavni hormon za anabolički efekat na tkiva, on je taj koji doprinosi obnavljanju struktura koštanog tkiva.
Vitamin D je takođe uključen u regulaciju nervno-mišićne provodljivosti, rasta ćelija, imunoloških procesa i pomaže telu u borbi protiv upale [4] . Receptori za ovaj vitamin nalaze se u krvnim sudovima, srcu, ćelijama imunog sistema i kože, folikulima dlake, u organima reproduktivnog sistema oba pola – svega 38 organa i tkiva [27, str. 115] . To znači da njegov nedostatak negativno utiče na njihov rad.
Od dva biološki aktivna oblika vitamina D (D 2 i D 3 ), Osteo-Vit sadrži
najviše bioraspoloživi [11] , sigurni i efikasni vitamin
D 3 ili holekalciferola . Put konverzije vitamina D 3 u hormonalnu steroidnu supstancu kalcitriol u jetri i bubrezima kraći je od puta D 2 (ergokalciferol) i nije praćen stvaranjem nusproizvoda. Stoga, u poređenju sa vitaminom D 2 , vitamin D 3pokazuje znatno manju toksičnost u slučaju predoziranja. Pored toga, tabletirani oblik Osteo-Vita, za razliku od tečnog oblika (vitamin D u kapima), osigurava od prekoračenja optimalnih doza. Vitamin D 3 je izuzetno stabilan. On pruža duži (oko 3 puta duže nego D 2 ) održavanje visokog nivoa kalcitriola u krvi.
Uopšteno govoreći, efikasnost D 3 je viši od D 2 , prema nekim podacima – za
1,7 puta [12] , po drugima – od 87% [13] . Ne samo oblik, već i količina
vitamina D u Osteo-Vita je optimalna: 300 IU po 1 tableti . Pri uzimanju 2 komada (1 ujutru + 1 uveče) ispada 600 IU, što ispunjava preporuke FDA
(američka administracija za hranu i lekove). Mnogi proizvođači značajno
prelaze ovu dozu, stavljajući potrošače u rizik od nakupljanja viška vitamina D
u telu. Programer leka Osteo-Vit V.I. Strukova , koji je duboko proučavao
problem hipervitaminoze [14] , odlučio se za sigurnu i istovremeno efikasnu
dozu.
2. Organski kompleks HDBA – ključ za jačanje kostiju i imunološkog
sistema
Glavni pomoćnik vitamina D u jačanju koštanog i imunološkog sistema u Osteo- Vitu je HDBA organski kompleks . HDBA je kratica od Homogenate Drone Brood Adsorbed – adsorbovani homogenat larvi trutova. Ova komponenta je prvenstveno odgovorna za poboljšanje hormonalnog nivoa, što je osnovni uslov za obnavljanje normalnog remodeliranja kostiju.
podsticajni efekat larvi trutova, koje su služile kao delikatesa trpezi kineskih careva. Danas je otkriven mehanizam njihovog uticaja na ljudski hormonski sistem. Zasnovan je na prisustvu velike količine testosteroida, estradiola, progesterona, prolaktina, folikle stimulišućih i luteinizirajućih hormona entomološkog porekla u sastavu ovog pčelinjeg proizvoda [18] .
Ljudsko telo koristi prirodne hormonalne supstance insekata kao građevinski materijal za izgradnju vlastitih hormona u odnosima koji su mu potrebni. Dakle, porast nivoa polnih hormona se dešava, za razliku od opasne hormonske terapije zamene , ne nadoknađivanjem njihovog nedostatka gotovim hormonima, već na prirodan i bezbedan način. Ovde sigurnost podrazumeva odsustvo neželjenih efekata svojstvenih hormonskoj terapiji (onkologija, kardiovaskularne bolesti itd.), Suzbijanje endokrinog sistema i sindrom povlačenja.
Za obnavljanje koštanog tkiva posebno je važno povećati nivo anaboličkog hormona testosterona, što je u jednoj od studija zabeleženo kao direktna posledica upotrebe trutovskog legla [19] .
Međutim, upravo su hormonalne supstance ovog vrednog pčelarskog proizvoda najnestabilnije i zahtevaju izuzetno pažljivu konzervaciju . Zbog toga, kupujući homogenat larve kod većine proizvođača, ne biste se trebali oslanjati na njegov hormonski efekat. Razvijena je i patentirana tehnologija koja čuva ličinske hormone [20; 21] kompanija Parapharm . A proizvod napravljen u skladu sa ovom tehnologijom nazvan je HDBA organski kompleks. Povoljan efekat lekova sa HDBA na ljudski endokrini sistem dokazan je u mnogim studijama .
Organski kompleks HDBA vredan je i kao vitamin i mineralni kompleks. Bogat je vitaminima A, D, E, grupe B, karotenom. Takođe sadrži mikro- i makroelemente (kalcijum, magnezijum, fosfor, jod, kalijum, gvožđe itd.) Koji su uključeni u metabolizam minerala i pomažu u jačanju kostiju. Posebno je homogenat larvi cenjen kao proteinski proizvod koji sadrži 28 aminokiselina, uključujući svih 8 esencijalnih aminokiselina.
Zbog svog jedinstvenog sastava, organski kompleks HDBA služi ne samo za normalizaciju metaboličkih i reparativnih procesa u koštanom tkivu, već je i moćno imunomodulatorno sredstvo [22; 25] . Ovo je pravi biostimulant i ne izaziva zavisnost.
U kontekstu brzog širenja COVID-19, pitanje stvaranja stabilnog imuniteta u populaciji zemlje na viruse koji mogu dugo mutirati i aktiviranje ovog imuniteta je hitnije nego ikad. Prema članu Saveta Nacionalne unije apiterapata S.A.Popravku, prirodni biostimulator trutovski homogenat može se preporučiti za podršku odbrani tela tokom perioda oporavka, nakon bolesti, posebno u bolničkom okruženju. Pčelinji proizvod biće koristan i onima koji su prisiljeni da ostanu kod kuće, lišeni su mogućnosti da budu na suncu i dobiju prirodni vitamin D, koji je odgovoran za imunološke snage tela.
3. Vitamin B 6 (piridoksin hidrohlorid) za kosti i imuni sistem
Vitamin B 6 je značajan učesnik u metabolizmu minerala, proteina, masti, šećera, hormona. Kao deo osteoprotektivnog leka (zaštitnik kostiju), pomaže magnezijumu da se bolje apsorbuje. I obilje magnezijuma u telu je neophodno da bi se kalcijum usmerio u koštano tkivo i zadržao tamo. Vitamin B 6 je takođe potreban za proizvodnju kolagena u koštanom matriksu – organskom skeletu, koje se zatim minerališe kalcijumom.
Nedostatak ovog vitamina daje se osećaju bledunjavosti, slabosti, anemije i
poremećaja spavanja. Piridoksin je potreban za prenošenje gvožđa iz creva u
tkiva, uključujući koštanu srž, gde se sintetiše hemoglobin. Hemoglobin je
neophodan za dobro funkcionisanje imunološkog sistema.
Potreba odraslih za vitaminom B 6 je 1, 8-2,2 mg dnevno. 1 tableta Osteo-Vita sadrži 0,8 mg piridoksina, što znači da će 2 tablete dnevno opskrbiti telo sa 1,6 mg, gotovo u potpunosti pokrivajući ovu potrebu.
5. Osteo-Vit za jačanje imunološkog sistema i ukupnog zdravlja
Imunostimulirajući efekat Osteo-Vita je, pre svega, posledica osobenosti hormonskog delovanja aktivnog oblika vitamina D – kalcitriola. Različite strukture imunološkog sistema obdarene su receptorima za njega: makrofagi, monociti, limfociti i dendritične ćelije. Utičući na njih, vitamin D reguliše urođeni i stečeni imunitet. Sprečava i stanja imunodeficijencije i razvoj autoimunih procesa – psorijaze, multiple skleroze, dijabetesa tipa 1, reumatoidnog artritisa itd. [4, str. 22] .
Naučnici su otkrili stimulativni efekat vitamina D na funkciju makrofaga – šok imunološke sile u borbi protiv patogena. Takođe promoviše sintezu antimikrobnih peptida katelicidina i defensina [28] , koji se bore protiv bakterijskih infekcija. Stoga je nedostatak vitamina D u ljudskom telu faktor povećanog rizika za razvoj i teški tok zaraznih bolesti, uključujući tuberkulozu, virusni hepatitis C, grip, upalu pluća, ARVI [29] .
Naučnici proučavaju vezu između alergije i neispravnog funkcionisanja imunološkog sistema i razmatraju mogućnost sprečavanja i ispravljanja alergijskih manifestacija pomoću dodataka vitamina D [30–32]. Konkretno, u slučaju bronhijalne astme, dodatno uzeti vitamin D može smanjiti učestalost napada astme i povećati osetljivost na glukokortikoide (glavna terapija) i smanjiti njihovu dozu.
Normalan nivo vitamina D u krvi (50-125 nmol / l), naučnici danas teže da uzmu u obzir faktor koji smanjuje rizik od širokog spektra patoloija, uključujući:
• onkološke bolesti (rak prostate, rektuma, dojke, krvi itd.);
• hipertenzija povezana sa oštećenjem bubrega; krvni ugrušci i druge kardiovaskularne patologije; srčani udar i moždani udar;
• slabost mišića, miopatija;
• pogoršanje sekrecije insulina, dijabetes;
• neurodegenerativne bolesti, Parkinsonova i Alchajmerova bolest;
• rizik od nepovoljnog ishoda trudnoće.
6. Osteobiotski Osteo-Vit D 3 - oporavak nakon uzimanja antibiotika
Osteo-Vit D3 je prvi osteobiotski preparatu Rusiji [38] . Preporučuje se za obnavljanje koštanog i hrskavog tkiva, kao i normalizaciju imunološkog i hematopoetskog sistema nakon uzimanja antibiotika.
Antibiotska terapija negativno utiče ne samo na gastrointestinalni trakt. Struktura kostiju postaje labavija, a rizik od preloma se povećava. Deca imaju veću verovatnoću da razviju upalnu bolest zglobova. Normalno funkcionisanje imunološkog sistema je oštećeno. Nivo neutrofila, eritrocita, trombocita u krvi se smanjuje, što ne utiče na najbolji način na ljudsko stanje.
Osteo-Vit D3 je u stanju da eliminiše i minimizira rizike od takvih kršenja.
Štaviše, njegovo delovanje se zasniva na korišćenju sopstvenih rezervi tela.
Preparat ne samo da obnavlja poremećeni metabolizam kalcijuma u telu, promoviše njegovo zadržavanje u koštanom tkivu, već takođe podržava normalnu imunološku funkciju, poboljšava stvaranje, razvoj i sazrevanje krvnih zrnaca.
7. Ostale indikacije za uzimanje Osteo-Vita
U preparatu Osteo-Vit, korisna svojstva vitamina D, koji je od suštinskog značaja za nas, pojačani su dodavanjem biostimulativne komponente HDBA organski kompleks i vitamina B 6 .
A direktne indikacije za njegovu upotrebu su:
• nedostatak vitamina i hipovitaminoza, posebno – nedostatak vitamina D i B 6 ;
• nedovoljno izlaganje sunčevoj svetlosti;
• hipokalcemija i hipofosfatemija, odnosno slaba apsorpcija kalcijuma i fosfora, što je često povezano sa gastrointestinalnim bolestima;
• sprečavanje akutnih respiratornih virusnih infekcija, gripa, prehlade, respiratornih bolesti ili olakšavanje njihovog toka, ubrzavanje oporavka u slučaju bolesti koja je već započela;
• prevencija gubitka kostiju, što je posebno važno za starije osobe, žene tokom menopauze, prilikom uzimanja hormonalnih lekova (glukokortikoidi ili kontraceptivi) i antibiotika, uz nedostatak sunčeve svetlosti i druge rizike za razvoj osteoporoze;
• razne patologije kostiju (osteomielitis, ostemalacija, itd.), kršenje metabolizma minerala;
• deca i adolescenti u periodu intenzivnog rasta za formiranje jakih kostiju;
• u slučaju preloma kako bi se ubrzalo njihovo zarastanje i sprečile ponovljene povrede;
• autoimune bolesti, posebno sa lezijama kože (eritematozni lupus, psorijaza). Spisak indikacija za uzimanje vitamina D se neprestano proširuje. Naučnici nastavljaju da proučavaju i otkrivaju terapeutske i profilaktičke mogućnosti „solarnog“ vitamina. Isto se odnosi i na proučavanje svojstava relativno novog proizvoda na ruskom tržištu, trutnjevog homogenata ( organski kompleks HDBA ). Dakle, potencijal Osteo-Vita još uvek nije potpuno otkriven. Ali njegovi već poznati efekti su impresivni. Zato budite zdravi i Osteo-Vit će vam pomoći!
8. Osteobiotični vitamini: jako koštano tkivo = metabolizam + imunitet
Osteo-Vit D3 je najneobičniji osteoprotektor. Ne sadrži punu dozu kalcijuma, već sve minerale neophodne za koštano tkivo. Samo u skromnoj, fiziološkoj normi za ljude. Jača koštano tkivo nežno i sigurno podstičući njegovu prirodnu regeneraciju. Filigranski normalizuje metabolizam i podiže ljudski imunitet, pojačava asimilaciju minerala neophodnih za kosti. Osteo-Vit D3 takođe treba koristiti nakon uzimanja antibiotika i drugih lekova koji smanjuju metabolizam i remete prirodne procese u koštanom tkivu. Nema analoga!
9. Uzmi sve od sunca!
Nedostatak velike dodatne doze kalcijuma u zaštitniku kostiju može biti iznenađujući. Ali ne i za one koji su dobro upućeni u mehanizam asimilacije ovog minerala. A on zavisi od metabolizma, na koji utiču hormoni. Ako ih nema dovoljno, onda se gustina kostiju smanjuje.
Pre svega, kalcitriol, za nas izuzetno važan hormon, utiče na pravilnu apsorpciju kalcijuma . Međutim, njegov izvor je vitamin D, kojem nedostaje skoro milijarda ljudi na Zemlji, uključujući sve Ruse. 80% najlakšeg i netoksičnog oblika ovog vitamina – D3 – mora se stvoriti u koži kada je izloženo direktnoj sunčevoj svetlosti. Ali on nam nedostaje!
Nedostaje nam sunca zbog geografije, vremenskih uslova, stanovanja u zatvorenom i odeće koja nas pokriva, čak i od UV zaštitne kreme. Kao rezultat, nema gde da se uzme supstanca odgovorna za ispravnu apsorpciju kalcijuma i prijateljski odnos sa njim fosfora. Zbog toga je vitamin D3 prisutan u sastavu "Osteo-Vit D3", i u potrebnoj količini za odraslu osobu.
Za formiranje skeleta, vitamin D se propisuje dojenčadi gotovo od prvih dana. Receptori za njega prisutni su u 38 organa i tkiva! Ali koštano tkivo ne čine samo dva prijateljska minerala – kalcijum i fosfor. Važni su i – mangan, magnezijum, bakar, bor, kalij i drugi minerali.
Svi oni su prisutni u organskom kompleksu vitamina i minerala HDBA. Ovo je homogenat trutovski, koji je ovo ime dobio nakon konzervacije pomoću posebne tehnologije. Ona omogućava da se sačuvaju sva korisna svojstva prirodnog materijala nepromenjena, uključujući vitamine A, D, E i grupu B neophodne za koštane strukture, kao i sve minerale, pa čak i aminokiseline.
10. Fiziološki = siguran. Fino podešavanje metabolizma
Organski kompleks HDBA sadrži potrebne supstance za stvaranje kolagena u koštanom tkivu, kao i regeneraciju kostiju, hrskavice, mišićnog tkiva, pa čak i kože. To su proteini (do 41%), masne i decenske kiseline, enzimi. Sadrži do 37% aminokiselina, uključujući svih 8 esencijalnih.
Ali najvažnije je da kada se konzervira u skladu sa patentiranom tehnologijom „Parafarm“, trutovski homogenat čuva testosteron! Sadržaj mu se kreće od 0,292-0,322 nmol / 100 grama, a to je dovoljno za fiziološku obnovu i jačanje koštanog tkiva, što znači da je bezbedno.
Imajte na umu da je ovaj testosteron organski. Razlika između organske i sintetizovane supstance je otprilike ista kao razlika između vaše kože i ve[ta;ke kože. Testosteron je izuzetno neverovatan, jer je istovremeno i predhodnik za ostale polne hormone. To jest, to je poput dečjeg transformera: lako menja svoj oblik. Telo samo kontroliše u koje se hormone testosteron pretvara za željeni odnos. Ključna reč je sam. Nikada nije postojao sigurniji prirodni materijal koji podstiče telo da samoreguliše hormonsku ravnotežu i metabolizam!
Medicina već dugo poseže za raznim vrstama hormona da bi ubrzala metabolizam. Međutim, čoveku ni sintetički, ni biljni, pa ni životinjski hormoni nisu odgovarali – nauka je skupila mnoga istraživanja o ozbiljnoj neželjenoj reakciji na oštru intervenciju u telu supstitucione terapije. Jer idealan hormon za čoveka može biti samo onaj koji stvara samo ljudsko telo .
Zahvaljujući profinjenoj stimulaciji prirodnog metabolizma, svi potrebni minerali iz hrane i trutovskog homogenata usmereni su na koštane strukture. Studije tvorca ruskih osteoprotektora, profesora Villoriia Ivanoviča Strukova, koji je svoj život posvetio pronalaženju sigurnog načina za jačanje koštanog tkiva, potvrdile su njegovu hipotezu. Danas ne postoji prirodniji materijal vredniji za ljudsko zdravlje od homogenata. Važno je da se njegova svojstva tokom konzervacije sačuvaju nepromenjena. Upravo je to postigao proizvođač. Fiziološka priroda preparata na bazi homogenata je garant maksimalne sigurnosti uz zaista visoku efikasnost.
Rezultat rada profesora Strukova je više od deset hiljada zahvalnih pacijenata koji su poboljšali svoje zdravlje osteoprotektorima na bazi organskog kompleksa HDBA. Strukov je pojedinačno pristupio dijagnozi mineralne gustine kostiju i identifikovao grupu ljudi kojima nije potrebno da uzimaju preparate kalcijuma da bi ojačali svoje kosti. Čak i ozbiljna odstupanja od normalne gustine kostiju bila su u potpunosti podložna korekciji sa Osteo-Vit D3, donoseći samo koristi bez ijedne neželjene neželjene reakcije.
11. Samo najpouzdaniji osteoprotektor može biti osteobiotik
Naravno, svi su čuli za prebiotike i probiotike. A zašto su propisani nakon uzimanja antibiotika, takođe je svima na usnama. Međutim, malo ljudi zna da upotreba antibiotika negativno utiče ne samo na mikrofloru gastrointestinalnog trakta, već i na naš skelet.
Gotovo svi moćni lekovi koji su dostignuće naše civilizacije imaju i lošu stranu – smanjuju imunitet, remete metabolizam i, kao rezultat, pogoršavaju stanje našeg koštanog sistema. Oni spasavaju na štetu unutrašnjih rezervi organizma. Svetske statistike potvrđuju: osteoporoza je postala vodeća bolest na planeti, dramatično se povećao broj preloma, čak i kod mladih. Zašto?
Naučnici su pokazali da kada se uzimaju antibiotici, uništavanje crevne mikroflore pokreće antiinflamatorni odgovor imunog sistema. I potiskuje stvaranje novih koštanih ćelija i pospešuje uništavanje postojećih. Kao rezultat, kosti postaju krte.
Antibiotici takođe ne deluju na najbolji način na hrskavično tkivo. Što je dete češće primorano da ih uzima, veća je verovatnoća da će razviti inflamatornu bolest zglobova. 2014. godine doktor medicine Daniel Horton sa Univerziteta u Pensilvaniji na sastanku reumatologa objavio je rezultate svog istraživanja: uzimanje antibiotika povećava rizik od juvenilnog artritisa.
Ali šta da radimo: farmakološki napredak civilizacije često nam spašava život! To znači da je nakon uzimanja moćnih lekova takođe neophodno uspostaviti opšte mehanizme posebnim osteobiotikom.
Trutovski homogenat u sastavu „Osteo-Vit D3“ sadrži komponente biotičkih svojstava. „Osteo-Vit „; deluje sa prirodnim supstancama koje učestvuju u procesima samog tela. I ovo u potpunosti potpada pod definiciju biotika koju je sredinom prošlog veka izneo profesor A.I. Venchikov. Tačnije, „Osteo-Vit D3“ je osteobiotik koji pomaže u obnavljanju osteogeneze normalizujući metabolizam. A danas nema drugog takvog.
12. Snažan imunitet – posledica obnavljanja prirodnog metabolizma
Nakon kursa antibiotika, uzimanje Osteo-Vita D3 biće najrazumnija odluka. Ali pored vraćanja procesa obnavljanja koštanog tkiva, dobićete i bonus – povećanje imuniteta .
To se objašnjava činjenicom da kada se obnovi metabolizam, zaštitna barijera tela takođe postaje veća. To je zasluga organskog kompleksa HDBA i vitamina D3, koji je neophodan ne samo za koštani sistem, već i za imuni sistem. Nije ni čudo što je u D3 prepoznata teška artiljerija protiv virusa.
Vitamin sunca je direktno povezan sa imunološkim sistemom. Učestvuje u proizvodnji preko 200 antimikrobnih peptida, od kojih su neki endogeni antibiotici protiv širokog spektra bakterija, virusa i gljivica. Svi imuni sistemi su obdareni receptorima za vitamin D. Aktivira imune ćelije koje uništavaju patogene mikroorganizme. Takođe poboljšava protok krvi.
Generalno, ovo je priroda onoga što se može smatrati bonusom uzimanja Osteo-Vit D3. Izaberite za sebe najvažnije, najvrednije – zdrav život! Uz „Osteo-Vit “ možete biti potpuno mirni u pogledu stanja vašeg koštanog sistema i osećati se zaštićenijim od različitih virusa.
Sve genijalno je jednostavno!
Literatura:
1. Nodelman V. Rusima nedostaju vitamini D i B // Veb stranica novina Izvestia. – 2018, 29. januar, 00:01. – URL: https://iz.ru/696388/valeriia-nodelman/rossiianam-ne-khvataet- vitaminov-div
2. „Danas je nemoguće dobiti potrebnu količinu vitamina iz hrane“: intervju sa V. Kodentsovom (razgovarala T. Iurasova) // ZDRAVKOM: internet magazin. – 2016, 12. novembar. –URL: https://zdravkom.ru/hov_right/segodnia-poluchit-nuzhnoe-kolichestvo- vitaminov-iz-pitaniia-nevozmozhno
3. Nacionalni program „Nedostatak vitamina D kod dece i adolescenata Ruske Federacije: savremeni pristupi korekciji / Unija pedijatara Rusije [i drugi]. – M .: Pediatr, 2018. – 96 str.
4. Nedostatak vitamina D kod odraslih: dijagnoza, lečenje i prevencija: kliničke smernice / Rusko udruženje endokrinologa [i drugi] .– M., 2015.
5. Kodentsova V.M.Karakteristike snabdevanja vitaminima kod odrasle populacije Ruske Federacije / V.M.Kodentsova, N.A.Beketova, D. B. Nikitiuk, V. A. Tutel’ian // Preventivna medicina. – 2018. – br. 21 (4). – S. 32–37.
6. Kodentsova V. M. Fiziološka potreba i efikasne doze vitamina D za ispravljanje njegovog nedostatka. Trenutno stanje problema / V. M. Kodentsova, O. I. Mendel, S. A. Khotimchenko [i drugi] // Pitanja o ishrani. – 2017. – T. 86. – br. 2. – P. 47–62.
7. Kuptsova T.A. „Osteo-Vit D3“ u lečenju dece sa ponovljenim prelomima kostiju kod osteoporoze / Kuptsova T.A., Kislov A.I., Strukov V.I., Elistratov D.G., Balikova L.A., Golovin I.A. // Doctor. – 2016. – br. 1. – P. 46–47.
8. Efekat suplemenata kalcijuma na rizik od infarkta miokarda i kardiovaskularnih događaja: meta-analiza // British Medical Journal. – 2010. – knj. 341. – P. 3691.
9. Li K. Asocijacije unosa kalcijuma u ishrani i suplementacije kalcijuma sa infarktom miokarda i rizikom od moždanog udara i ukupnim kardiovaskularnim mortalitetom u heidelberškoj kohorti Evropske studije o budućim istraživanjima raka i ishrane (EPIC- Heidelberg) / K. Li, R. Kaaks, J Linseisen, S. Rohrmann // Srce. – 2012. – knj. 98. – Je. 12. – P. 926-933
. 10. Bolland MJ Kalcijum u uzimanju i mineralna gustina kostiju: sistemski pregled i metaanaliza / MJ Bolland, V. Tai, V. Leung, A. Grai, IR Reid // British Medical Journal. – 2015. – sep. 29; 351: h 4183.
11. Lehmann U. Bioraspoloživost vitamina D 2 i D 3 kod zdravih dobrovoljaca, slučajno placebo kontrolisano ispitivanje / U. Lehmann, F. Hirche, GI Stangl, K. Hinz, S. Vestphal, J. Dierkes // The Journal of Clinical Endokrinologija i metabolizam . – 2013, 1. novembra. – Vol. 98. – Je. 11. – P. 4339–4345.
12. Trang HM Dokazi da vitamin D3 povećava serumski 25-hidroksivitamin D efikasnije od vitamina D2 / HM Trang, DE Cole, LA Rubin, A. Pierratos, S. Siu, R. Vieth // The American Journal of Clinical Nutrition . –1998, oktobar. – Vol. 68 – Je. 4. – P. 854–858.
13. Heanei RP vitamin D 3 je moćniji od vitamina D 2 kod ljudi / RP Heanei, RR Recker, J. Grote, RL Horst, LAG Armas // The Journal of Clinical Endocrinologi & Metabolism . – 2011, 1. marta. – Vol. 96 – Je. 3. – P. E447 – E452.
14. Strukov V.I., Hipervitaminoza D i hiperkalcemijska stanja. Kada je kalcijum opasan? : monografija. – Penza: GBOU DPO IPUV Ministarstva zdravlja Rusije, 2014. – 194 str.
15. Holick MF Nedostatak vitamina D: svetski problem sa zdravstvenim posledicama / MF Holick, TC Chen // American Journal of Clinical Nutrition. – 2008, april – br. 87 (4). – R. 1080-1086.
16. Vehr E. Povezivanje statusa vitamina D sa nivoom androgena u serumu kod muškaraca / E. Vehr, S. Pilz, BO Boehm, V. Marz i B. Obermaier-Pietsch // Clinical Endocrinologi. – 2010. – knj. 73. – P. 243–248.
17. Pilz S. Efekat suplementacije vitaminom D na nivo testosterona kod muškaraca / S. Pilz, S. Frisch, H. Koertke, J. Kuhn, J. Dreier, B. Obermaier-Pietsch, E. Vehr, A. Zittermann // Hormone i Istraživanje metabolizma. – 2011. – knj. – 43 (3). – R. 223-225.
18. Mitrofanov D. V. Hormoni trutovskog legla medonosnih pčela različite starosti / D. V. Mitrofanov, N. V. Budnikova, L. A. Burmistrova // Pčelarstvo. – 2015 – br. 7. – P. 58–59.
19. Burmistrova L. A. Fizičko-hemijska analiza i biohemijska procena biološke aktivnosti trutovskog legla : dis. … Cand. biol. nauke. – Ribnoe, 1999.
20. Patent za pronalazak Ruske Federacije br. 2490941. Metoda za odabir trutovskih larvi sa najvećom biološkom vrednošću. Izdato 29. decembra 2011.
21. Patent za pronalazak Ruske Federacije br. 2491078. Metoda pripreme adsorbovanog trutovskog legla i njegov sastav. Izdato 16.09.2011.
22. Krasochko I. A. Proizvodi pčelarstva u korekciji nespecifičnog ćelijskog i humoralnog imuniteta teladi / I. A. Krasochko, P. A. Krasochko, E. S. Visochina // Veterinari biotechnologi. – 2012. – Bik. 21. – S. 249–253.
23. Prokhoda I.A. Primena proizvoda apitehnologije za povećanje imuniteta stanovništva u uslovima zagađenja radijacijom // Godišnjak Istraživačkog instituta za fundamentalna i primenjena istraživanja. – Brjansk: Brjanska država. un-t them. I. G. Petrovski. – 2012. – br. 3 (3). – S. 81–84.
24. Iing-gang Du. Studije o funkciji i aktiviranju ličinki trutova medonosnih pčela: Disertacija za master studije na Univerzitetu poljoprivrede i šumarstva Fujian. – 2004.
25. Beliaev VA, Safonovskaia EV Adaptogena svojstva preparata na bazi trutovskog legla // Beekeeping Journal. – 2009. – br. 6. – P. 52–53.
26. Strukov V. I. „Osteo-Vit D3“ u lečenju i prevenciji ponavljajućih preloma kod dece sa niskom mineralnom gustinom kostiju / V. I. Strukov, D. G. Elistratov, Iu. G. Shcherbakova, T. A. Kuptsova, RT Galeeva, LG Radchenko, MN Maksimova // Nurse . – 2014. – br. 7. – P. 44–46.
27. Vitamin D i imunitet / S.V.Maltsev, N.V.Rilova // Praktična medicina. – 2015. – br. 1 (86). – S. 114–120.
28. Abaturov AE Proizvodnja antimikrobnih peptida zavisna od vitamina D / AE Abaturov, N. Iu Zavgorodniaia // Zdravlje deteta. – 2012. – br. 1 (36). – S. 105–112.
29. Gromova O. A. Uloga vitamina D u održavanju anti-tuberkuloze, antivirusnog i opšteg antiinfektivnog imuniteta / O. A. Gromova, I, Iu, Torshin, V. F. Uchaikin, O. A. Limanova // Infektivne bolesti. – 2014. – br. 4. – T. 12. – str. 65–74.
30. Smirnova G. I. Vitamin D i alergijske bolesti kod dece / G. I. Smirnova, R. E. Rumiantsev // Russian Pediatric Journal. – 2017. – 20 (3). – S. 166-171.
31. Kupaev V.I.Bronhijalna astma i vitamin D: savremeni pogled na problem / V.I.Kupaev, M.S.Goremikina // Astma and Allergi. – 2015. – br. 4. – P. 5–8. https://ciberleninka.ru/article/v/bronhialnaia-astma-i-vitamin-d-sovremennii-vzgliad-na- problemu
32. Reinholz M. Vitamin D i njegova uloga u alergijskim bolestima. M. Reinholz, T. Ruzicka, J. Schauber // Clin Ekp Allergi. – 2012. – br. 42. – P. 817–826.
33. Farr J., Ming Ksu P., Veivoda M. Ciljanje staničnog starenja sprečava gubitak kostiju kod miševa povezan sa uzrastom // Nat Med. 2017. sep; 23 (9): 1072-1079.
34. Osadchii A., Zelter P. Dvoenergetska apsorpciometrija Ks-zraka u proceni efikasnosti lečenja osteopenije // Doctor. 2015. broj 11. S. 79–80.
35. Strukov V., Elistratov D., Balikova L., Strukova-Jones O., Kislov A., Bazhenov M., Maksimova M., Agafonov D., Dolgushkina G., Kuptsova T., Shcherbakova Iu. Prelomi kostiju kod dece i adolescenti – integralni pokazatelj osteoporoze // Lekar. 2015. broj 1. S. 17–20.
36. Polikarpochkin A., Levshin I., Vovk E., Strukov V., Raskachkin V., Tokarev A. Procena efikasnosti hiperbarične oksigenacije i Osteo-Vit D 3 u lečenju gonarthroze. URL: https://osteomed.su/osteo-vit-d3-pri-lechenii-gonartrozov/
37. Peshekhonova L. K., Peshekhonov D. V., Krasiukov P. A. Klinička efikasnost lekova „Osteomed“, „Osteomed Forte“, „Osteo-Vit D 3 “ kod pacijenata sa sekundarnom osteoporozom sa reumatoidnim artritisom.
38. Samilina I.A., Strukov V.I., Petrova E.V., Poluboiarinov P.A., Eremina N.V., Kotovski A.V., Galeeva R.T., Radchenko L.G. Osteoprotektivna svojstva kombinacije HDBA kompleksa sa vitaminima D3 i B6 (Osteo-Vit D3) // Farmakologija: eksperiment i klinika. – 2020. – 69 (1). – S. 48–56.